Menu

Prievidza: 0950 88 72 06 | Žilina: 0950 88 72 07 | Martin: 0950 88 72 08 autokluce@gmail.com

Najčastejšie otázky

Diskusia so zákazníkmi.

Do tejto časti webu budeme pridávať konkrétne problémy a otázky zákazníkov o autokľúčoch. Uvedieme otázku od zákazníka a následne našu odpoveď s riešením problému. Vybraté konverzácie sú uvedené ako fórum. Slúžia pre lepšiu predstavu zákazníkov  o našej činnosti a e-mailovej komunikácii.


! OPRAVA AUTOKĽÚČOV

Zákazník: Ako dlho trvá a koľko stojí oprava autokľúča, mám len jeden kľúč a nefunguje mi diaľkové ovládanie.

Autokľúče: Po dohode s technikom niektoré opravy robíme na počkanie cca 60 minút. Pokiaľ sa oprava na počkanie spraviť nedá, kľúč môžete nechať v pobočke na premeranie a trvá to viac dní.
Technik Vám po zistení závady z dielne zavolá, či sa dá kľúč opraviť, termín opravy a cenu na odsúhlasenie. Termín opravy záleží od dostupnosti náhradných dielov a aktuálneho vyťaženia.
Ak nemáte iný kľúč, môžete si nechať na pobočke spraviť záložný kľúč bez diaľkového, ktorý sa do budúcna môže hodiť v prípade straty alebo poškodenia hlavného kľúča.


! OTVÁRANIE DVERÍ

Zákazník: Poskytujete službu otváranie dverí po celom Slovensku?

Autokľúče: Túto službu poskytujeme len v okrese Prievidza a priľahlých okresoch k Prievidzi. Cena za výjazd technika záleží od vzdialenosti, takže pri väčších vzdialenostiach by sa to zákazníkovi neoplatilo. Poskytujeme otváranie vozidiel aj nehnuteľností. Viac sa dočítate v sekcii OTVÁRANIE DVERÍ na našom webe.


! POBOČKY NA SLOVENSKU

Zákazník: Máte aj iné pobočky ako tie, ktoré sú vypísané na webe v kontaktoch? (Prievidza, Žilina, Martin)

Autokľúče: Nie, iné pobočky nemáme. Niektoré požiadavky vieme vyriešiť aj poštou, alebo výjazdom nášho technika. 


BATÉRIA AUTOKĽÚČA BMW

Zákazník: Mám kľúč od BMW E90 a vypovedalo mi diaľkové ovládanie, viete mi s tým pomôcť? 

Autokľúče: Áno takéto kľúče sú často lepené a je v nich nabíjací akumulátor, ktorý sa pri jazdení sám dobíja, avšak po 5-10 rokoch aj tento treba vymeniť, aby kľúč spoľahlivo fungoval ďalej. 

Meníme batérie v kľúčoch pre tieto značky: BMW, LandRover, Mini


FIAT DUCATO 2012 - záložný autokľúč

Zákazník: Mám vyklápací autokľúč s diaľkovým ovládaním na Fiat Ducato, ročník 2012. Nemám kódovú kartu. Cena vo Fiate je viac ako 200 eur. Vedeli by ste tento kľúč vyhotoviť? Existujúci kľúč mi ide veľmi zle v spínačke, dá sa aj tu tento problém u Vás vyriešiť? 

Autokľúče: Záložný kľúč na toto auto vieme spraviť na počkanie. Treba sa objednať do našej pobočky a prísť aj s vozidlom. Čas práce je cca 1 hodina. Kódovú kartu nepotrebujeme, údaje si vyčítame z auta. Spínaciu skrinku Vám opravíme výmenou opotrebovaných dielov a pôjde ako nová. 

Ten istý kľúč je aj na Peugeot Boxer, Citroen Jumper a Iveco Daily. Na tieto vozidlá vyrábame autokľúč s diaľkovým ovládaním, prípadne núdzový kľúč s imobilizérom bez diaľkového. 


FIAT PUNTO 1997 - strata posledného kľúča

Zákazník: Stratil som posledný kľúč od Fiat Punto 1997. Vo Fiate mi povedali, že treba vymeniť riadiacu jednotku, zámky a imobilizér. Cena za tieto komponenty a prácu sa približuje k trhovej cene vozidla. Auto je nepojazdné a zamknuté. Viete mi pomôcť ?

Autokľúče: Áno, vieme. Dohodneme si termín výroby nových kľúčov, čo trvá cca 3 hodiny. Otvoríme auto, spravíme nový kľúč podľa zámku dverí a na základe údajov vytiahnutých z riadiacej jednotky vám nakódujeme nový imobilizér. Auto bude plne funkčné ako pred stratou. Nemusíte mať kódovú kartu, a ani červený servisný kľúč. Cenovú ponuku pri strate autokľúčov posielame iba e-mailom, vrátane výjazdu k autu.

Toto isté platí aj pre ostané Fiaty : 500, 500L, Albea, Bravo, Brava, Croma, Doblo, Fiorino, Freemont, Idea, Linea, Marea, Multipla, Palio, Panda, Punto, Grande Punto, Scudo, Sedici, Seicento, Siena, Stilo, Ulysse... 


FORD FOCUS 1999 - Odblokovanie autorádia

Zákazník: Zadal som do originálneho autorádia Ford viackrát nesprávny kód a teraz display vypisuje LOCK 13, pričom rádio je mŕtve a už neberie ďalšie kódy.

Autokľúče: Treba upraviť obsah pamäte rádia a zadať správne heslo. Opravu robíme po objednaní na počkanie. 

Autokľúče vyrábame pre modely Ford : B-Max, C-Max, Cougar, Edge, Escort, Explorer, F 150, Fiesta, Focus, Fusion, Galaxy, Ka, Kuga, Mondeo, Mustang, Puma, S-Max, Tourneo, Transit... 


KIA CEED 2009 - ZÁLOŽNÝ AUTOKĽÚČ

Zákazník: Viete spraviť záložný kľúč na Kia Ceed s imobilizérom a diaľkovým? 

Autokľúče: Áno vieme. Vytiahneme z auta bezpečnostný kód potrebný na kódovanie a spravíme vám záložný kľúč, čas práce sa štandardne pohybuje ±30minut.

Vyrábame autokľúče na tieto modely:
Kia: Carens, Carnival, Cee'd, Optima, Picanto, Rio, Rondo, Sedona, Soul, Sportage ...
Hyundai: Accent, Atos, Coupe, Elantra, I10, I20, Lantra, SantaFe, Sonata, Tucson ...


MERCEDES W211 - Nefunkčný kľúč

Zákazník: Prestal mi fungovať kľúč na Mercedese, nedá sa naštartovať a ani diaľkové nejde. Za nový chcú v značkovom servise cez 300 eur. Viete mi ho spraviť lacnejšie, prípadne opraviť pokazený kľúč?

Autokľúče: Nie je potrebné hneď vyrobiť nový kľúč, máme náhradné diely, pokúsime sa opraviť Váš úplne nefunkčný kľúč. V prípade ak autokľúč opraviť nepojde, vieme vyrobiť nový.

Autokľúče vyrábame pre modely Mercedes : Actros, Atego, Axor, A-Class, B-Class, C-Class, E-Class, S-Class, Sprinter, Viano, Vito...


MITSUBISHI COLT 2007 - AUTOKĽÚČ S IMOBILIZEROM

Zákazník: Viete spraviť záložný kľúč na Mitsubishi Colt 2007 aby aj štartoval? 

Autokľúče: Aby Vám kľúč štartoval potrebujete v ňom mať imobilizér, takýto kľúč vieme vyrobiť na počkanie behom 20-30 minút.

Vyrábame autokľúče na tieto modely: Colt, Eclipse, Galant, L200, Lancer, Mntero, Outlander, Pajero ...


NISSAN QASHQAI 2010 - INTELIGENTNÝ KĽÚČ

Zákazník: Viete mi spraviť kľúčik aj od Nissan Qashqai 2010? 

Autokľúče: Ano vieme, kľúč s imobilizérom a diaľkovým vyrábame na počkanie, musíte sa objednať s autom na pobočku.

Vyrábame autokľúče na tieto modely: Almera, Maxima, Micra, Pathfinder, Primera, Pulsar, X-Trail ...


OPEL INSIGNIA 2015 - ODCUDZENIE AUTOKĽÚČA

Zákazník: V práci mi zmizol kľúč od auta Opel Insignia 2015. Mám ešte náhradný kľúč, ale bojím sa, že zlodej mi chce odcudziť vozidlo. Dokážete odstaviť ten ukradnutý kľúč, aby už viac auto nenaštartoval?

Autokľúče: Imobilizér vieme prekódovať diagnostikou tak, aby odcudzený kľúč už neštartoval. Vieme spraviť aj prekódovanie mechanických zámkov- Po tejto úprave sa strateným kľúčom nebudú dať odomknúť dvere.  Môžeme Vám dorobiť aj náhradný kľúč, keďže vám zostal už len jeden.

Rovnako kľúče vieme spraviť aj pre modely Opel :Agila, Antara, Astra, Calibra, Combo, Corsa, Frontera, Insignia, Meriva, Movano, Zafira, Movano, Omega, Tigra, Vectra, Vivaro, Zafira... 


OPEL VECTRA 2000 - ZADRHÁVANIE SPÍNAČKY

Zákazník: Začala mi zadrhávať spínačka na Opel Vectra 2000 a stále sa to zhoršuje. Niekedy musím aj 5 minút hľadať správnu polohu kľúča pokiaľ naštartujem. Máte nejaké riešenie tohto problému?

Autokľúče: Vieme vymeniť opotrebované časti spínačky. Po tejto oprave bude opäť fungovať bezchybne. Ak by ste si to nedali opraviť v blízkej dobe, neskôr vám spínačka úplne vypovie službu a budete ju musieť vylámať. Odporúčame opravu neodkladať na neskôr.

Problémové spínačky sú aj na Fiat Ducato, Peugeot Boxer a Citroen Jumper. Aj tu vieme rýchlo a lacno pomôcť bez nutnosti výmeny zámkov.


PEUGEOT 407 2005 - POŠKODENÝ AUTOKĽÚČ

Zákazník: Mám vyklápací kľúč na Peugeot 407 - 3 tlačidlový. Gumičky sú zodraté a vyklápací mechanizmus je zničený. Na elektronike kľúča sa pre poškodenú gumičku zničil jeden spínač a nefunguje odomknutie vozidla. Máte náhradné diely a viete kľúč opraviť? Ďakujem.

Autokľúče: Máme náhradné puzdro do ktorého sa prehodí Vaša pôvodná elektronika a kovová čepeľ. Elektroniku diaľkového ovládania opravíme a otestujeme na našom počítači. Tým by sa mal problém vyriešiť. Keďže ste z ďaleka, vieme to po dohode riešiť aj prostredníctvom pošty.

Náhradné puzdra, opravy plošných spojov a autokľúče ponúkame aj na modely PSA: 106, 107, 108, 206, 207, 208, 301, 306, 307, 308, 406, 407, 408, Bipper, Boxer, Expert, Partner, Berlingo, C1, C2, C3, C4, C5, C6, DS, Evasion, Jumper, Jumpy, Nemo, Saxo, Xsara, Xantia... 


RENAULT MEGANE 2005 - KARTA NEŠTARTUJE

Zákazník: Mám štartovaciu kartu z Renault Megane 2005 a vypisuje CARD NOT DETECTED (nemôžem naštartovať). Kartu som mal len jednu. Keď ho dám odtiahnuť do najbližšieho Renaultu, doba opravy bude cca 2 týždne. Môžete mi s týmto problémom pomôcť?

Autokľúče: Kartu vám buď opravíme alebo spravíme novú. Auto nemusíte odťahovať, vieme to vyriešiť výjazdom k autu. Dôležité je nezasahovať do elektroniky svojpomocne, lebo systém sa rozsynchronizuje a odtiahnutiu sa potom nevyhnete.

Opraviť sa dajú aj klasické kľúče na Renault v prípade, že vám bliká kontrolka imobilizéra a nemôžete naštartovať. Oprava je lacnejšia a rýchlejšia, ako výroba nového kľúča. V prípade komplikovanej poruchy vo vozidle môžeme imobilizér vyradiť z auta natrvalo. Nové autokľúče robíme pre modely Renault a Dacia: Captur, Clio, Duster, Espace, Fluence, Kangoo, Koleos, Laguna, Logan, Master, Megane, Modus, Safrane, Sandero, Scenic, Trafic, Twingo...


ŠKODA FABIA 2003 - AUTO NESTARTUJE

Zákazník: Mám Škodu Fabia 2003. Po otočení kľúča v spínačke začne blikať kontrolka imobilizéra (žlté autíčko) a auto sa nedá naštartovať. Väčšinou sa naštartovať podarí tak po dvadsiatich pokusoch. Opravujete tento problém? 

Autokľúče: Tento problém môže spôsobovať viacero porúch v aute. Najskôr urobíme diagnostiku a následne navrhneme opravu poškodenej súčiastky. V niektorých prípadoch je rýchlejšie a lacnejšie riešenie odpojiť imobilizér natrvalo. Po odsúhlasení zákazníkom robíme aj túto úpravu auta.

Autokľúče vyrábame na modely Škoda: Citygo, Fabia, Felicia, Octavia, Rapid, Roomster, SuperB, Yeti...


SMART FORTWO 2001 - AUTO NEŠTARTUJE

Zákazník: Prestal mi startovať autokľúč kľúč na SMART FORTWO, nedá sa naštartovať a na budikoch bliká kľúčik. Viete mi opraviť pokazený kľúč?

Autokľúče: Na značku SMART máme náhradné diely a pokúsime sa opraviť Váš nefunkčný kľúč. V prípade ak autokľúč opraviť nepojde, vieme vyrobiť nový.

Autokľúče vyrábame pre modely SMART: Fortwo, Forfour, Roadster...


SUZUKI SWIFT 2007 - AUTOKĽÚČ S DIAĽKOVÝM

Zákazník: Stratil som kľúč od Suzuki Swift 2007, mám už len jeden, bojím sa, že stratím aj posledný, viete mi ho skopírovať, aby som mal opäť dva?

Autokľúče: Ano vieme, záložný kľúč s imobilizérom (aby ste mohli štartovať) Vám vieme spravit v pobočke na počkanie.

Vyrábame autokľúče na tieto modely: Alto, Grand Vitara, Ignis, Jimny, Swift, SX4, Vitara, ...


TOYOTA RAV4 - STRATA POSLEDNÉHO KĽÚČA

Zákazník: Stratil som jediný kľúč od auta Toyota RAV 4 ročník 2002 aj s diaľkovým ovládaním. V Toyote mi chcú kvôli tomu vymeniť riadiacu jednotku motora v aute, čo stoji nemalé peniaze. Existuje u vás lepšie a hlavne lacnejšie riešenie?

Autokľúče: Áno, auto otvoríme, spravíme nový kľúč podľa zámku, a na základe údajov z pôvodnej riadiacej jednotky vám nakódujeme nový imobilizér. Auto tak bude plne funkčné, ako pred stratou kľúča. Problém vieme vyriešiť výjazdom, prípadne poštou.

Nové kľúče výrábame aj pre Toyoty a Lexus iných modelov: Auris, Avensis, Aygo, Camry, Celica, Corolla, Hiace, Hilux, Land Cruiser, Matrix, Rav4, Sienna, Verso, Yaris...


VW POLO 1999 - ZÁLOŽNÝ AUTOKĽÚČ S IMOBILIZÉROM

Zákazník: Viete spraviť záložný kľúč na VW Polo 1999 s imobilizérom? Robíte to na počkanie ?

Autokľúče: Áno vieme. Vytiahneme z auta bezpečnostný kód potrebný na kódovanie a spravíme vám záložný kľúč (v prípade záujmu aj s diaľkovým ovládaním).

Na vozidlá VW Group (Seat, Audi, Volkswagen, Škoda) urobíme kľúče s imobilizérom na počkanie. Vieme spraviť aj kľúče s diaľkovým ovládaním na väčšinu modelov.


Vyrábame autokľúče na tieto modely VW Group:
Seat: Alhambra, Altea, Cordoba, Cupra, Ibiza, Inca, Leon, Toledo...
Audi: A1, A2, A3, A4, A6, A7, A8, TT, Q5, Q7... 
Škoda: Citygo, Fabia, Felicia, Octavia, Rapid, Roomster, SuperB, Yeti...
VW: Amarok, Beetle, Bora, Caddy, Eos, Fox, Golf, Jetta, LT, Lupo, Multivan, Passat, Phaeton, Polo, Sharan, Tiguan, Touareg, Touran, Tranporter, Up...


Na našom webe používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú vylepšovať túto stránku a používateľskú skúsenosť (sledovacie súbory cookie). Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že ak ich odmietnete, pravdepodobne nebudete môcť využívať všetky funkcie tejto stránky.